כיצד למנוע נשירת שיער

כיצד למנוע נשירת שיער: טיפים שיצילו את השיער שלך

"תרופה" ביתית לטיפול בנשירת שיער – ראשית ערבבו שתי כפות שמן זית יחד עם מעט שמן רוזמרין, חלמון ביצה ולימון סחוט. למה ביצה? זו תרופת סבתא ידועה ויעילה לטיפול בנשירת שיער בפרט ולחיזוק השיער בכלל. את הבלילה מירחו על גבי השערות היטב כדי שיגיע לשורשים, והשאירו על השיער לחצי שעה. לסיום שיטפו את השיער במים קרירים.

כאמור, התהליך די פשוט. יש לשים את הבלילה על הראש, לעסות היטב, להשהות במשך כחצי שעה ואז לחפוף היטב. יש לחזור אודות התהליך מדי יומיים-שלושה עד לעצירת הנשירה של השיער.

לחלופין תוכלו לעשות שימוש בתרופה ללא מרשם. תרופה ידועה לנשירת שיער המשווקת תחת שמות מותג שונים היא מינוקסידיל. זו תרופה המיועדת לגברים ונשים המעוניינים לעצור את נשירת השיער ובמקרים מסוימים ניתן בעזרתה להצמיח שיער חדש.

מינוקסידיל מגבירה את הספקת הדם לזקיקי השיער ובכך מחזקת את השיער הקיים וממריצה צמיחת שיער משנית. מינוקסידיל עוצרת ביעילות נשירת שיער תורשתית אצל נשים ואצל גברים.

זה מסביר מדוע רוב רובם של המתשמשים במינוקסידיל משתמשים בה במשך שנים רבות. אנשים רבים הזקוקים לטיפול בנשירה חמורה נדרשים לפנות לייעוץ מיומן במהירות, מאחר ואין להזניח את הבעיה. במצב כזה, יש לבצע בדיקות דם ובדיקה של הקרקפת, על מנת לאבחן סיבות אפשריות לנשירת השיער (יש להבדיל בין נשירת שיער פתאומית לנשירה הנגרמת בגלל גנטיקה וגיל).

לאחר אבחון מקצועי ימליץ הרופא המומחה על תרפיה בנשירת שיער מסיבית, בין הטיפולים הנהוגים ניתן למנות אמצעים משלימים מקומיים, סיסטמיים, טבעיים וקוסמטיים. לסיכום, ישנם פתרונות קוסמטיים מהירים לתופעת נשירת השיער אך כדי למנוע ולבצע טיפול יסודי לנשירת שיער עליכם לפנות לאבחון קליני ומקצועי.

Scroll to Top