השתלת שיער בשיטת FUE: איך זה מתבצע?

אמנם כאן באתר אנו עוסקים בעיקר בטכניקת ה DHI אך כדאי להכיר את מכלול השיטות לפני גיבוש החלטה. אחת השיטות הפופולריות בתחום השתלת השיער נקריאת FUE (שדרוג לטכניקת FUT). למעשה, כיום FUE ו- FUT הן השיטות הנפוצות ביותר להשתלת שיער. DHI וטכניקות מתקדמות נוספות נחשבות כשדרוג לשיטת FUE הסטנדרטית.

באופן כללי לגבי הטכניקות השונות – בשורה התחתונה מה שקובע את הצלחת הטיפול הם קודם כל הוותק והמיומנות של הרופא. רופא מקצועי ואיכותי יודע לקחת מקסימום זקיקים מהאזורים התורמים ולפזר אותם באופן אחיד על הראש בצורה שמייצרת שינוי עצום עבור המטופל. כך שההבדל בין הטכניקות השונות לא בהכרח מייצג הבדל בין רמת התוצאה הסופית, אלא בעיקר מדובר על הבדלים קטנים ברמת הביצוע ותהליך העבודה.

כדאי לדעת כי בטורקיה הרופאים המובילים במקרים רבים גם אם הם טוענים שהם מבצעים DHI, בפועל אינם מבצעים את טכניקת DHI, וגם אם כן מבצעים אז ישנן טענות רבות באשר לרמת הביצוע. בשיטת FUE הרופא המטפל שולף זקיק שיער מהאזור התורם באמצעות מחט דקה מאוד ובאמצעות מכשיר מיוחד משתיל אותה באזור המיועד.

על-פי שטח האזור הנתרם נקבעים מכסת הזקיקים הנחוצה, ברור שהמטרה הנה להשתיל כמות שיער גדולה ככל הניתן כדי לקבל צפיפות מירבית, אך העניין הוא שלא תמיד האזור התורם מאפשר את הכמות המצופה, ובנוסף יש לקחת בחשבון שיעור דחייה של השתלים המגיע עד לכ 20% שזה לא מעט.

היתרון של טכניקת FUE על פני שיטת ה FUT הוא שבסיום ההשתלה אין צלקת וגם ההחלמה מהירה יותר (עד כ 5 ימים). ליתר דיוק בשיטה זו מדובר על צלקת זעירה שתהיה מכוסה על ידי השיער שמסביב, ולכן בפועל היא בלתי נראית. כמובן שמאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי וכל החלטה שאתם מקבלים ראוי שתתקבל לאחר התייעצות עם מומחה להשתלות שיער בעל הכשרה רפואית מתאימה בשיטת FUE.

בטכניקת FAU אפשרי לקיים יותר מהשתלה יחידה – תלוי בין היתר בצפיפות השיער הרצויה, וכמובן תלוי בקיבולת האזור התורם וביכולת שלו לספק את כמות השיער הרצויה כאשר המטרה מנת שלא יהיו קרחות נראות לעין. אם אתה מחליט לגלח את הראש שלך או לקצוץ את השיער (מה שנקרא "גלח") – ככל הנראה זו תהיה הפעם היחידה שבה תוכל לראות את הצלקת המזערית הנוצרת בטכניקת FAU.

מלבד זאת, בתנאי שהניתוח בוצע ע"י רופא מומחה, קשה יהיה להבחין בהבדל בין השיער המושתל ובין השיער המקורי. שתלי השתלת שיער מחקים את הסידור והארגון הטבעי של השיער – המותאם אישית לכל מטופל לפי מצב והיסטוריית השיער שלו.

כמו בכל טכניקה אחרת, גם בטכניקת FAU קיימים מקרים בהם לא ניתן להחזיר את מצב השיער של המטופל למצב שבו הוא היה בגיל 16. כלומר לא תמיד ניתן לעמוד בציפיה להגיע לכיסוי וצפיפות מירביים או מושלמים, מכיוון שהמחיר שהמטופל יצטרך לשלם על כך באזור ממנו נקצרים זקיקי השיער עלול להיות גבוה מדי. לכן, ובמיוחד אם ניחנתם בנתונים לא אופטימליים להשתלת שיער – אנו ממליצים לכם להתרכז באפשרות לביצוע שיפור משמעותי בנראות ובמצב השיער.

Scroll to Top