השתלות שיער » השתלת שיער בטורקיה
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה

טורקיה היא יעד להשתלת שיער הן עבור המקומיים והן עבור הלקוחות הבינלאומיים. זהו יעד פופולרי בזכות המחיר הנגיש ואיכות השירות הגבוהה שהרופאים הטורקים יודעים להעניק. בזכות סיבות אלו, טורקיה היא מקום מושלם עבור אנשים שמחפשים לבצע טיפול השתלת שיער.

השתלת שיער טורקית נחשבת לאחת האפשרויות הטובות ביותר לנשירת שיער. עלות הטיפול תהיה תלויה בין היתר במצב הנוכחי של השיער שלך.

השתלת שיער בטורקיה היא דרך מוכחת לשפר את המראה שלך ולהחזיר את הביטחון שלך. איכות הרופאים הטורקים גבוהה בהחלט, כך שקשה לטעות בטיפול מסוג זה. לטורקיה יש הרבה מרפאות שונות המציעות שירותים באיכות גבוהה במחירים נוחים.

תיירות רפואית בטורקיה

טורקיה היא אחד היעדים הפופולריים ביותר לתיירות רפואית, לא רק בתחום השתלות השיער אלא גם בתחומים נוספים. זוהי המדינה היחידה באירופה שיש לה צוותים רפואיים מוסמכים, מוכשרים ומיומנים בכל תחומי הרפואה העיקריים. תיירות מרפא בטורקיה מציעה למטופלים שירות איכותי יותר במחיר נמוך בהרבה. לאור זאת, אין זה פלא שהמדינה מושכת כ-1.5 מיליון חולים מדי שנה.

טורקיה מציעה טיפולים רבים למטופלים בכל התחומים העיקריים, במיוחד בקרדיולוגיה, דרמטולוגיה, אונקולוגיה, כירורגיה פלסטית ורפואת שיניים. בטורקיה יש רופאים מורשים רבים בעלי ניסיון של שנים ומוניטין מצוין במומחיותם. בתי החולים הטובים ביותר ממוקמים באיסטנבול, אנטליה ובבודרום שהם גם יעדי תיירות נהדרים. העלות הממוצעת של השתלת שיער בטורקיה היא כמחצית מהעלות הממוצעת בארה"ב בגלל שערי מטבע ועלויות עבודה נמוכות.

כיצד מתבצע תהליך השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער היא אחד מהטיפולים הרפואיים המבוקשים ביותר בטורקיה, והיא מבוצעת בדרך כלל לטיפול בהתקרחות גברית, נשירת שיער נשית ואלופציה אראטה (מחלה אוטואימונית המתבטאת בהופעת אזורי הקרחה עגולים).

צוות מומחים רפואי מנוסה יבצע את הטיפול בסביבת בית חולים הכוללת את כל המתקנים הדרושים לביצוע ההשתלה. לאחר שזה ייגמר, הם יתנו לך תרופות מסוימות וימליצו על פגישות מעקב למעקב אחר מצבך.

האם בטוח לבצע השתלת שיער בטורקיה?

בהקשר הטורקי, המצב הביטחוני בטורקיה הוא אחד הנושאים הנדונים ביותר לאורך השנים, בין אם זה בפורום השתלת שיער בפייסבוק, בשיחות בין חברים, ועוד. לאחר ההפיכה הכושלת האחרונה טורקיה נותרה נתונה לסיקור תקשורתי אינטנסיבי. משקיעים עוקבים מקרוב אחר המדינה שזוכה לאחרונה להזדמנויות ומנסה להתאושש לאחר שהתמודדה עם צרות כלכליות רציניות.

כאמור, ההפיכה הכושלת הייתה במשך זמן רב הנושא הבולט ביותר בתקשורת העולמית בהקשר הטורקי. זהו נושא שיש לו השלכות לא רק על טורקיה, אלא גם על מדינות אחרות כמו רוסיה, איראן וסוריה שיש לנו גם איתן יחסים מתוחים.

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנו מקבלים בהקשר של טורקיה היא, "האם זה בטוח לבצע השתלת שיער בטורקיה?" והתשובה היא בפשטות: כן, אבל לא לכולם.

טורקיה היא אחד היעדים הפופולריים ביותר להשתלות שיער. איסטנבול ואנטליה הן שתיים מהערים הפופולריות ביותר בטורקיה, עבור טיפול זה. ישנן סיבות רבות שאנשים בוחרים להגיע לטורקיה לצרכי השתלת שיער, כגון:

  • חיסכון בעלויות (העלות של השתלת שיער בטורקיה יכולה להיות נמוכה עד 60% ממדינות אחרות)
  • עלויות מחיה נמוכות יותר (אורח חיים ובידור)
  • מצב בטחוני בטוח

טורקיה היא מדינת רוב מוסלמית והייתה מסוכסכת עם מדינות שכנות ועם דאעש. המצב הביטחוני בטורקיה אינו יציב.

הטורקים עצמם הם בדרך כלל אנשים חמים ומסבירי פנים. זהו מקום נהדר לבקר בו עבור תיירים, אך לא המקום הטוב ביותר לעבור לגור בו בשל המצב הביטחוני הנוכחי.

לטורקיה יש את אחת התעשיות הרפואיות המתקדמות בעולם. זה הופך אותה למקום המושלם לבצע כל סוג של טיפול רפואי כולל השתלת שיער. היא לא רק מספקת למטופלים שירות איכותי אלא גם אירוח וערכים תרבותיים שהופכים את טורקיה ליעד מושלם לכל מי שמחפש שירותי השתלת שיער.

התקרית הפוליטית שהתרחשה לאחרונה שבה נעצרו זוג ישראלים בגין צילום ארמונו של ארדואן בזמן שהם בטיול בטורקיה, הייתה רק האחרונה מבין שינויים סוערים רבים בדרך הארוכה והמפותלת של מערכת היחסים בין ישראל לטורקיה.

טורקיה וישראל היו בעבר בעלות ברית קרובות שחלקו מודיעין, תרגילים צבאיים ומיזמים משותפים. עם זאת, אירועי השנים האחרונות שינו את כל זה.

טורקיה וישראל מסוכסכות זו עם זו במשך שנים לא מעטות. מדי פעם המתיחות בין שתי המדינות עולה מדרגה ביחס ישיר למתיחות של ישראל עם עזה ותקיפות צבאיות בשטח סוריה.

לפני כמה שנים על רקע הלחימה בעזה, ממשלת טורקיה האשימה את ישראל ב"רצח עם", בעוד שישראל מאשימה בתורה את טורקיה בהיותה שותפה לפעילות הטרור של חמאס. אלו הן רק כמה דוגמאות מבין רבות אחרות שבהן שתי המדינות החליפו האשמות זו נגד זו לאורך השנים.

תקיפות רבות בסוריה מיוחסות לישראל. טורקיה גינתה בעבר תקיפות אלו בטענה שבוצעו ללא התגרות. טורקיה הינה מתנגדת קבועה להתקפות ישראל על עזה מכיוון שהיא אחת המדינות המוסלמיות הבודדות עם יחסים דיפלומטיים עם הפלסטינים. כתוצאה מכך, טורקים רבים קוראים כעת לשים קץ ליחסי תורכיה-ישראל כדרך להפגין סולידריות עם פלסטין ועם אלה בסוריה שהותקפו על ידי ישראל.

האם הגיוני לבקר בטורקיה על רקע המתיחות הנ"ל?

למרות כל זאת באופן כללי השתלת שיער בטורקיה בטוחה למטופלים המגיעים לצורך טיפול רפואי. זהו קודם כל כמובן אינטרס לאומי של טורקיה לקבל כמה שיותר מטופלים אשר מעשירים את קופת המדינה ותורמים לכלכלה הטורקית. בשורה התחתונה טורקיה מספקת שירות באיכות גבוהה יותר מאשר ברוב יתר מדינות העולם ולא פחות חשוב מכך – במחירים יחסית נוחים לכיס. כמובן שגם הכנסת האורחים הגדולה והערכים התרבותיים של הטורקים הם בין הסיבות לכך שאנשים אוהבים לבקר במדינה הזו לצורך השתלת שיער.

נשיא טורקיה – ארדואן

טייפ ארדואן הוא נשיא טורקיה וכזה כבר למעלה מעשור. בתקופה זו ארדואן הוביל תוכנית פיתוח להביא את טורקיה מחברה אגררית למעצמת ייצור.

בשנות ה-90 הוא נבחר לראשות עיריית איסטנבול בגיל ארבעים וארבע. מאוחר יותר הוא הפך לראש ממשלה ב-2003 ולבסוף לנשיא ב-2014. העם הטורקי תמך בהתלהבות בארדואן ובתוכניותיו למדינה: בכל מערכת בחירות הוא ניצח עם יותר מ-50% מהקולות.

התוכנית של ארדואן כוללת צמיחה כלכלית על ידי חתירה להסכמי סחר חופשי עם מדינות אחרות והשקעה רבה בפרויקטי תשתית. הוא גם התקדם לעבר מטרתו על ידי העלאת פריון העבודה, קידום חדשנות, שיפור תקני חינוך וביצוע רפורמות מוסדיות דרמטיות כמו רפורמה משפטית, רפורמת מס, רפורמה בפנסיה וצבא.

שיטות השתלת שיער בטורקיה

קיים מגוון רחב של שיטות טיפולים להשתלת שיער הזמינים למטופלים, אך הנפוצים ביותר הם FUE, FUT והשתלת יחידת זקיקים.

FUE הוא טיפול אמבולטורי המשתמש במכשיר אגרוף קטן כדי להסיר יחידות זקיקים בודדות מאזור התורם. שיטה זו משמשת לעתים קרובות כאשר יש צורך בשערות מושתלות בכמויות קטנות.

FUT משתמש במכשיר כירורגי גדול יותר כדי להסיר רצועות של רקמה נושאת שיער מאזור התורם. שיטה זו משמשת לעתים קרובות כאשר יש צורך בשערות רבות או כאשר יחידות זקיקים גדולות מדי להסרה אינדיבידואלית. לאחר מכן מחלקים את הרקמה שנקטפה לשתלי יחידות זקיקים קטנות יותר כדי להשתיל לאזור ההשתלה.

מיקרו FUE: טכניקת השתלת יחידת זקיקים בתצורתן הטבעית אשר הוצגה לראשונה בשנת 1995.

טיפולים רפואיים בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה היא אחד הטיפולים הרפואיים הטובים ביותר לנשירת שיער. השתלת שיער היא טכניקה כירורגית, הכוללת הסרת שיער מאזורים שבהם צמיחת השיער עדיין נמשכת, ולאחר מכן שתילה מחדש לאזורי התקרחות. מדובר בניתוחים הנהוגים מאז שנות ה-50. התחום התפתח רבות ב-70 שנות קיומו, עם התקדמות הטכנולוגיה.

השתלות שיער מוצלחות מאוד כאשר הן מבוצעות על אנשים עם מאפיינים מסוימים, כגון אספקת שיער מספקת של תורם, צלקות מינימליות מטיפולים קודמים או מצבי קרקפת אחרים, וללא היסטוריה של טיפול בסרטן שעלול לגרום לנשירת שיער לצמיתות.

לסיכום

טורקיה היא אחד היעדים הפופולריים ביותר לטיפולים רפואיים בשל השירותים החסכוניים שלה עם מתקנים מצוינים. ישנם בתי חולים רבים בטורקיה שבהם ניתן למצוא רופאים בעלי ניסיון רב בעלי רישיון. השתלת שיער היא אחד הטיפולים הרפואיים הנפוצים ביותר בטורקיה. במקרים רבים הטיפול נעשה על ידי חילוץ זקיקי שיער מהחלק האחורי של הראש, העברתם לאזורים מקריחים והשתלתם שם. השתלת שיער יכולה לשמש לטיפול בהתקרחות גברית או נשית, אלופציה אראטה, או סתם אם אתה רוצה שיער בעל מראה עבה וצפוף יותר. כמו כן, ניתן לעבור סדרה של טיפולים – במידה ורוצים לטפל בכל פעם בחלק שונה של הקרקפת.

המאמר באדיבות פורטל Hair Turkey