השתלת שיער בשיטת DHI

טורקיה קנתה לעצמה מוניטין רב בתור מעצמה עולמית בכל הקשור להשתלות שיער – השתלת שיער בטורקיה עבור מקרים עם שלבי הקרחה מתקדמים אינה בגדר "זבנג וגמרנו", אלא זה מצריך מאמץ לשימור התוצאה. רופאים ראויים לשמם יסבירו למטופל לא רק אודות ה"כאן ועכשיו" ועל הגעה מהירה ככל הניתן ל"מוצר המוגמר", אלא על כל התהליך מתחילתו ועוד סופו תוך שהם לוקחים בחשבון את האפשרויות הטובות ביותר בשביל המטופל, אף אם בשלב היעוץ הוא "יעקם פרצוף".

החלטה על קו שיער הינה בין הדברים החשובים ביותר בתהליך השתלת שיער ותכנונו. אנשים ממוצאים שונים הינם בעלי קו שיער שונה. למשל למטופלים ממוצא אירופאי לרוב יהיה קו שיער מעוגל כאשר אמצעו כלפי מטה וצדדיו נוטים לנסיגה אחורנית (מפרצים). לעומת זאת, אנשים ממוצא אפריקני הם בדרך כלל בעלי קו שיער מאוד ישר.

מה שייראה טוב עבור מטופל ממוצא אירופאי, ייראה מלאכותי לחלוטין על אדם ממוצא אסייתי או אפריקאי. קליניקות טובות ומובילות, יודעות את הכללים ליצירת קו כזה. אחד מכללי הברזל הוא להתאים את הקו גם למאפיינים של כל מוצא אתני, כי מה שייראה טבעי על אחד, לא ייראה טבעי כלל על האחר.

לפני ואחרי השתלת שיער
לפני ואחרי השתלת שיער DHI

בעוד קו שיער טיפוסי של גברים נוטה להיות מעוגל ובצדדיו בעל מפרצים, הקו הנשי הינו עגול אולם בכיוון ההפוך, דוגמת חצי סהר יחד עם המיפתח שיש לו לכיוון מטה. השתלת שיער מצויינת וטבעית חייבת לקבל בחשבון גורמים רבים מספור ולהתאים את הקו למטופל באופן מסוים. שוב ושוב, בשלב של המדובר בהליך השתלת שיער בטורקיה מבצעים קצירה עם הזקיקים, כל אדם אודות פי הכמות שאפשר לקחת ממנו מבלי לגרום לנזק.

מוצאו האתני של המטופל ועובדת היותו גבר או אישה משפיעים על תכנון ההשתלה וביצוע התאמות אינדיבידואליות אליו, במטרה להגיע לקו שיער הכי טבעי ונכון עבורו. לפעמים מה שגורם לשטח המצח להיות קטן יותר הוא קו שיער נמוך יחסית למשל במקרה של מטופלים ממוצא מקסיקני או היספני, כך שהשתלת השיער במידה רבה תיעשה לפי הנתונים הטבעיים של כל אדם ואדם.

הטכנולוגיה בימינו מספקת אפשרות לאנשים שיש להם תחום תורם חלש להיעזר אף בשיער זקן ושיער מאמצע בית החזה. כדאי לתפוס שהעדיפות לזקיקים הנה מאז ומעולם בראש ובראשונה מאזור הראש, אחר כך מאזור הזקן (מתחת לסנטר בלבד) כאשר רק כעדיפות שלישית, שיער ממרכז החזה. (השיער בזקן ובבית החזה מכיל זקיקי שיער בעלי שיערה אחת (single hair graft), מדובר בשיער חזק שיכול לסייע להגדיל את מכסת הזקיקים המושתלים ולכן הוא מתאים להשתלה.

קליניקה מקצועית יודעת לעשות שילוב כמובן עם כמה אזורים מהם נלקח השיער בשביל לייצר בסיום התהליך תוצאה שהיא טבעית ונכונה.
קיימות שאינן מקצועיות שיתפתו (בשביל לרצות את המטופל) לפזר כמות קטנה של זקיקי שיער על כלל הראש בצפיפות שאינה מתאימה, או שמא גרוע מזה יקצרו כמויות זקיקים יחסית גבוהה הרבה יותר שמסכנת את האזור התורם.

Scroll to Top